Тривалий час в Золотоніській ЦРЛ працював пункт переливання крові, який очолювала медична сестра Федина Маргарита Дмитрівна, яка контролювала своєчасність надходження донорської крові з обласної Станції переливання крові та розподіл її згідно заявок відділень.

У 1959 році було відкрито відділення переливання крові з відповідним штатом, яке розпочало роботу щодо заготівлі крові безпосередньо на місці від донорів, завдяки активній роботі працівників відділення та медичних працівників ЦРЛ питання донорства набуло масовості, відділення працювало з перевиконанням планових завдань та надійно забезпечувало необхідними компонентами крові відділення ЦРЛ. За сумлінну працю відділення було нагороджено грамотою міністра охорони здоров’я УССР.

В відділенні працювали: лікар Клочкова Світлана Михайлівна – завідувала відділенням 21 рік, лікар Побиванець О.А. та: старші медичні сестри Яременко О.О., Качкалда В.О., операційні медсестри Бобко Г.М., Дерев’янко В.М., лаборант Холоша Н.Г. та молодші медичні сестри: Сокирко К.А., Клименко Л.І. Колектив зробив великий внесок у розвиток служби крові району.

З 2005 року відділення реорганізовано як відділення трансфузіології. Його очолив: Євченко Сергій Григорович. Народився в м. Золотоноша, випускник Полтавського медичного інституту. З серпня 1992 р. по жовтень 2005 р. працював лікарем-терапевтом, а з жовтня 2005 року завідуючий відділенням трансфузіології лікарем трансфузіологом ЦРЛ.

Поряд з ним працювали: старша медична сестра Орда В.М., операційна медична сестра Каленіченко І.В., фельдшер – лаборант Тітаренко А.М., медичний реєстратор Циганник Л.Б., молодша медична сестра Ткаченко Н.В. Цей період можна сміливо без перебільшення назвати періодом інтенсивного переоснащення обладнання відділення на сучасний рівень. Вперше в області (серед відділень трансфузіології районних лікарень) у 2005 р. в відділенні встановлено комп’ютер та створена комп’ютерна база даних по програмах: «Національний реєстр донорів» та «Архів даних про осіб із захворюваннями, при яких протипоказане донорство крові та осіб з ризикованою поведінкою».
У 1976 р. колектив відділення за сумлінну працю був нагороджений почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я УССР, у 2008, 2010, 2014, 2016, 2018 рр.. почесними грамотами лікарні, Золотоніської районної ради та Золотоніського міського голови.

З 2017 року приміщення відділення повністю реконструювано на сучасний лад, придбана сучасна техніка. Відділення трансфузіології займається комплектацією донорських кадрів, заготівлею донорської крові, переробкою донорської крові на компоненти – еритроцити, плазму свіжо заморожену, відмиті еритроцити та видачу компонентів крові по відділенням лікарні та при необхідності в інші ЛПЗ області. Донорські кадри становлять кадрові донори крові та донори резерва (т. н. донори – родичі хворих). Заготівля донорської крові ведеться на сучасному обладнанні, плазма свіжо заморожена зберігається у низькотемпературних медичних морозильних камерах при температурі мінус 45°С, видається для лікувальних цілей тільки після проходження періоду карантинізації у 180 діб для профілактики ймовірного зараження хворих інфекціями, що передаються через кров – ВІЛ, гепатит Б, гепатит С та сифіліс. Всі компоненти крові під час заготівлі обстежуються на трансмісивні інфекції – ВІЛ, гепатит Б, гепатит С та сифіліс. Колектив відділення завжди з повагою та розумінням ставиться до донорів. Для поліпшення умов здачі крові і комфортності донора, в донорській кімнаті встановлено кондиціонер, в холі працює телевізор, у персонала завжди приємна посмішка на обличчі.

Нинішній склад відділення:

Завідуючий відділенням Євченко Сергій Григорович – 09.04.1964 року народження.
З 1981р. по 1984р. навчався в Уманському медичному училищі. 27.06.1992р. закінчив Полтавський державний медичний стоматологічний інститут по спеціальності «лікувальна справа». З 1992р. по 1994 р. проходив інтернатуру в Золотоніській райлікарні по спеціальності «терапія». Після закінчення інтернатури з 1994р. по 2006р. працював лікарем-терапевтом дільничним, а з квітня 2006 року завідувач відділення трансфузіології, лікар-трансфузіолог. Має другу кваліфікаційну категорію. Загальний стаж роботи – 31 рік

Старша медична сестра Голубович Юлія Григорівна
Лаборант відділення Негода Олександра Сергіівна
Операційна медична сестра Карпич Вікторія Анатоліївна
Молодша медична сестра Сиваченко Наталія Іванівна
Реєстратор відділення Дробна Алла Миколаївна

 

 

Дні забору крові: понеділок та четвер з 08²°- 11°°

Відділення працює з понеділка по п’ятницю з 08°°- 16¹²

Відділення трансфузіології знаходиться у лікувальному приміщенні КНП «Золотоніська района багатопрофільна лікарня» Золотоніської районної ради на першому поверсі.